Онлайн-лекція «Роль української мови та літератури у патріотичному вихованні учнів. Огляд творчості дитячих письменників Донеччини»

День української писемності

9 листопада 2021 року у Донецькому обласному краєзнавчому музеї відбулась онлайн-лекція «Роль української мови та літератури у патріотичному вихованні учнів. Огляд творчості дитячих письменників Донеччини» для учнів 5 класу загальноосвітньої школи №12 ім. Степана Чубенка міста Краматорська.

День української писемності - ДОКМ 2
День української писемності - ДОКМ 3
День української писемності - ДОКМ 4
День української писемності - ДОКМ 5
День української писемності - ДОКМ 6

Захід приурочений до Дня української писемності та мови. Захід розпочався з короткого повідомлення про значимість української мови як духовного осереддя українського народу. Зокрема, у доповіді йшлося про те, що у словнику С.Плачинди «Давня українська міфологія» міститься інформація про деяких слов’янських богів (Жиж, Чур, Пек), на основі яких виникли українські слова, наприклад, жижа (вогонь, небезпека), цуратися, дитяча засторога «чур мене» (коли треба позбутися чогось негативного).

День української писемності - ДОКМ 7
День української писемності - ДОКМ 8
День української писемності - ДОКМ 9
День української писемності - ДОКМ 10

Друга частина заходу була присвячена огляду творів поетів рідного краю: Олександра Олеся, який деякий час проживав у Слов’янську, Юрія Доценка – уродженця Краматорська, лауреата обласної премії ім. Володимира Сосюри, члена Національної спілки письменників України. Зачитувалися вірші поетів, а діти висловлювалися з приводу того, якій твір сподобався найбільше та чому.

Дякуємо учням за увагу та зацікавленість!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *