Онлайн-виставка «Небесний фотограф: під Бахмутом»

Виставка Небесний фотограф - під Бахмутом

8 червня 2023 року о 12:00 на сайті Донецького обласного краєзнавчого музею до перегляду відкриється фотовиставка «Небесний фотограф: під Бахмутом». Автор представлених світлин – Максим Бурда, волинський фотограф, активіст м. Ковеля, військовослужбовець Збройних сил України, який загинув 26 січня цього року.

До повномасштабного вторгнення росії в Україну Максим працював весільним фотографом, був співзасновником молодіжного хабу «Ватра — правильний простір», учасником Молодіжної ради міста Ковеля, членом партії «Національний корпус». Максим був справжнім патріотом, свідомим громадянином України. З приходом на нашу землю армії рф, він не захотів залишатися осторонь, тому, ні на мить не замислюючись, у перший же день великої війни став добровольцем ТрО Волинської області, а згодом – військовим 3-ї окремої штурмової бригади, попри те, що був комісований через хворобу хребта, і міг творити далі, допомагаючи армії.

Під час служби в ЗСУ Максим продовжував фотографувати – через свої світлини фіксував побут, навчання, портрети своїх побратимів, непрості емоції війни, перебуваючи під постійними обстрілами.

У листопаді 2022 року Максим створив Телеграм-канал «Military photographer», присвячений воєнній фотографії. Ці світлини неодноразово публікували ЗСУ на своїх офіційних сторінках та використовували ЗМІ у дописах.

Після закінчення війни Максим Бурда хотів організувати виставку воєнних фото, зроблених ним під час перебування на військовій службі. На жаль, захисник не реалізує своє заповітне бажання – 26 січня 2023 року він загинув.

Мрію Героя реалізовують його рідні – дівчина Максима, Марія Лукашук, мама Ірина Миколаївна та друзі: персональна фотовиставка Максима Бурди «Небесний фотограф» була відкрита у рідному місті військового Ковелі, в Острозі, де навчався Максим, у Києві та Львові. Виставка умовно поділена на дві частини: перша – з підготовки, навчання Максима на полігонах, друга – з перебування на Донеччині для виконання бойових завдань.

Частину великої виставки «Небесний фотограф», присвячену службі Максима під містом Бахмут Донецької області протягом січня 2023 року, що складається із 67 світлин, й представлять на сайті Донецького обласного краєзнавчого музею.

Не пропустіть!

Посилання на сайт Максима, де зібрана уся інформацію про нього та виставки в інших містах: https://maxim-burda.pp.ua/