Пам’яті Віталія Владиславовича Циміданова присвячується…

22 лютого 2019 року не стало людини, яка з любов’ю, трепетом та завзятістю ставилась до своєї справи – археології.

В.В. Циміданов

Рідко, коли людина ще з дитинства знає, ким стане в майбутньому, яку професію обере. Віталій Владиславович належав до цієї категорії: він знав у який вищій навчальний заклад піде, де хотів би працювати. Ці його мрії збулися. Пізніше Віталій Владиславович стане керівником археологічного гуртка, працівником Краєзнавчого музею у Донецьку, викладачем у Краматорському економіко-гуманітарному інституті, кандидатом історичних наук. Своїм завзяттям він надихав та заряджав юних учнів та студентів любов’ю до археології та історії. Його лекції з етнографії та культури запам’ятовувались надовго, а в деяких випадках,впливали на все життя.

Справою усього життя Віталія Владиславовича було якомога більше дізнатися про історію, спосіб життя людей зрубної культури. Розгадати таємниці, які вони нам залишили. Він лагідно називав їх «зрубнички».

Віталій Владиславович багато писав статей і книжок. Остання його книга, над якою він працював, була про індіанців Північної Америки, але нажаль ця праця залишилася незакінченою.

Під час окупації Донецької області російськими військами, Віталій Циміданов  деякий час залишався працювати у Донецькому музеї. В цей час помирає його дружина. Її смерть дуже вплинула на здоров’я вченого. Він переїздить на підконтрольну Україні територію, до м. Костянтинівка. Влаштовується до щойно зареєстрованого у м. Краматорськ Донецького обласного краєзнавчого музею, де очолив сектор охорони пам’яток археології, історії та культури .

Заслуга Віталія Владиславовича перед археологією безцінна, але він був людиною різнобічною. Завдяки його ініціативі був створений і побачив світ каталог-довідник «Героям слава!», присвячений загиблим у російсько-українській війні бійцям. Віталій Владиславович дуже переймався подіями, які відбуваються в Україні останніми 5 роками.

Світла пам’ять!

24.02.2019 р. в 11.00 відбудеться прощання у Палаці юнацької творчості у м. Констянтинівка, поховання пройде у с. Магдалинівка.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *