Парк “Половецький степ”

«Половецький степ» – регіональний ландшафтний парк, розташований в межах Мангушського та Нікольського районів Донецької області. Відносно молодий, створений Рішенням Донецької обласної ради від 29 лютого 2000 року №23/11-253. Загальна площа– 1335 га.

Половецький степ

Знаходиться біля села Захарівки Мангушського району (230 га) і села Темрюк Нікольського району (1105 га), в басейні річки Берда та її приток р. Темрюк і р. Каратюк. З 2004 року «Половецький степ» входить до складу регіонального ландшафтного парку «Меотида».

На території парку зберіглася засухостійка рослинність, що росте на кам’яній поверхні. Сьогодні «Половецький степ» являє собою ділянку типових для Північного Приазов’я цілинних різнотравно-типчаково-ковилових і петрофітних степів із штучними насадженнями лісових культур. Ландшафт парку сильно розчленований, порізаний балками та долинами річок. У водоймищах, які знаходяться у «Половецькому степу», мешкають окуні, лящі, щуки, карасі, червоноперки та інші види, чим місцевість приваблює рибалок.

Парк "Половецький степ"

До складу парку включені три природних ділянки:

  • перша – степовий масив з гранітними виходами по річці Темрюк від села Темрюк до села Веселого Нікольського району;
  • друга – степовий масив по річці Темрюк від села Веселого, далі по річці Каратюк від балки Бирючої до її впадіння у річку Берду;
  • третя – степовий масив із гранітними відслоненнями по річці Каратюк до села Захарівки Мангушського району.
Ландшафтний парк

Рослинний світ парку різноманітний. Поряд зі звичайними видами ростуть унікальні, занесені до Червоної книги України – сон (простріл) чорніючий, ірис низький, карагана скіфська, тюльпан гранітний, півонія тонколисна, ковили Лесінга, волосиста, гранітна, українська, відокремлена.

«Половецький степ» – місце виростання багатьох видів лікарських рослин. Тут перебувають типові для степу представники фауни. Із ссавців у парку мешкають заєць сірий, єнотовидний собака, їжак звичайний, лисиця, ласка, домові та лісові миші, сліпак звичайний. Із плазунів зустрічаються вуж звичайний і водяний, полоз жовточеревий, гадюка степова, черепаха болотяна, ящірки; із напівводяних гризунів – нутрія вільна та ондатра.

Річка

Парк названий на честь половців, які приблизно тисячу років тому проживали на цій території. На згадку про це тут встановлені пам’ятники – «половецькі баби». Ділянка постраждала через військові дії на Сході України, однак поступово її було відновлено.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *