Подорож до музею С. Прокоф’єва

Музей С.Прокоф'єва

14 червня цього року Донецький обласний краєзнавчий музей разом з Краматорською агенцією «Елма Тур» розпочав туристичний сезон поїздкою до музею Сергія Прокоф’єва, що у с. Сонцівка.

Організація маршруту вихідного дня для шанувальників всесвітньо відомого композитора, для любителів подорожувати рідним краєм є першою спробою як для фахівців фірми, так і для співробітників ДОКМ.

На двох комфортабельних мікроавтобусах від’їжджали 16 туристів: серед нихбули представники фірми, педагоги, медики, працівники закладів культури, економісти та  священник, протоієрей Олег Кручінін, настоятель храму страстотерпців Бориса та Гліба у м. Часів Яр. Вирушили до Покровського району в с. Ново-економічне, де першим об’єктом був храм Різдва Пресвятої Богородиці.

Музей С.Прокоф'єва - подорож 11
Музей С.Прокоф'єва - подорож 7
Музей С.Прокоф'єва - подорож 6

Щоб зробити подорож емоційно насиченою та духовно наповненою в маршрут було включено відвідування цього пам’ятника архітектури та святині Донеччини. На порозі свого 110-річчя храм вражає сучасників величчю, ошатністю, пишністю внутрішнього оздоблення. Архітектурний проект будови створений на основі ескізів майстра візантійського стилю Костянтина Тона. Про драматичну історію церкви, про легенди, що з нею пов’язані, розповів причетник Володимир.

Музей С.Прокоф'єва - подорож 8
Музей С.Прокоф'єва - подорож 9

Сонцевка зустріла екскурсантів сонячними краєвидами, доброзичливими усмішками хазяїв музею С.С. Прокоф’єва, який є філіалом ДОКМ.

Музей С.Прокоф'єва - подорож 2
Музей С.Прокоф'єва - подорож 3

Перше враження всіх відвідувачів пов’язане з поринанням в у минуле 130-річної давнини, коли у стародавній дворянській садибі Сонцевих народився сонячний хлопчик. Справжність атмосфери осередку творчості та інтелекту не покинуло краматорських гостей до останній хвилини перебування у стінах історичного будинку. Із захопленням сприймали вони розповідь екскурсоводу музею Наталії Скиби про дитячі роки великого композитора, про джерела його музичних творінь, які мають сонцевські витоки. У дитячий кімнаті Наталя В’ячеславівна продемонструвала ігри та заняття, на які захоплювалися діти покоління кінця ХІХ ст.

Музей С.Прокоф'єва - подорож 4
Музей С.Прокоф'єва - подорож 5

Наприкінці екскурсії гості разом зі співробітниками музею організували імпровізований круглий стіл, впродовж якого склалася плідна розмова про перспективи роботи музею в плані співпраці музейних філіалів із закладами освіти, культури та туристичного бізнесу.

Другою половиною екскурсії була прогулянка вздовж кипарисовій алеї до храму Святих апостолів Петра та Павла. У Петропавлівській церкви хрестили Сергійка Прокоф’єва 130 років тому, в ній до 15-річчного віку він співав на криласі. Храму, найдавнішому на Донеччині, в цьому році виповниться 181 рік. Архітектурна перлина збудована на вершині пагорба, з неї відкриваються мальовничі краєвиди долини та степів Приазов’я.

Музей С.Прокоф'єва - подорож 12
Музей С.Прокоф'єва - подорож 13
Музей С.Прокоф'єва - подорож 14

З подякою за незабутню екскурсію прощалися туристи зі співробітниками меморіального музею. Слова подяки були передані й організаторам маршруту: Донецькому обласному краєзнавчому музею та агенції «Елма Тур».

Ст. співробітник Донецькогообласного краєзнавчого музею

Наталія Овсяннікова

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *