Працівники ДОКМ відвідали Вінницю в рамках третього етапу проекту «Музей відкрито на ремонт»

12- 15 листопада ІV воркшоп “Сучасні методи роботи музею” зібрав понад сорок музейників  Донецької та Луганської областей.  Воркшоп проводиться у рамках програми «Культурна дипломатія між регіонами України» та проекту «Музей відкрито на ремонт» Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру за підтримки агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Музей відкрито на ремонт - 2018
Марина Глушко та Катерина Філонова

Чотири дні лекцій та екскурсій дали багато інформації та ідей щодо сучасних методів роботи музею, а також  можливість обмінятися досвідом з колегами.

Про досвід створення музею на місці катівень гестапо у Берліні та методи вивчення та презентації тем, пов’язаних з насильством,  розповів директор фундації «Топографія терору» Томас Лутц, зустріч з яким стала можлива завдяки підтримці «Гьоте  інституту» в Україні.

Заступник директора КП «Центр історії Вінниці» Олеся Коваль розповіла, як наукова робота популяризація міської історії можуть привести до створення музею міста.

Директор музею «Територія терору» (м.Львів) Ольга Гончар ознайомила з кількома практичними кейсами виходу музею «у люди» – роботи поза стінами закладу.

Також на воркшопі піднімалися питання  реконструкції та реекспозиції музеїв, популяризації музеїв шляхом проведення фестивальних подій,  взаємодії з органами місцевого самоврядування, залучення сторонніх кураторів, розробки та створення логотипів

Звичайно не обійшлося без  екскурсій  місцевими музеями  та містом.

Томас Лутц - Музей відкрито на ремонт
Д-р Томас Лутц розповідає, що музеї присвячені вйіні і терору мають створюватися за запитом громади
Олександр Вешелені - ГО «Культурний кампус»
Екскурсія містом від голови ГО «Культурний кампус» Олександра Вешелені
Леонід Марущак - Вінниця 2018
Лекція Леоніда Марущака “Старе/нове лого для музею”
Лариса Кравченко - Музей Михайла Коцюбинського
Директор літературно-меморіального музею Михайла Коцюбинського Лариса Кравченко розповідає про етапи і підводне каміння під час реконструкції музею
Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *