Презентація посібника-памятки «Археологічні пам’ятки і війна»

Археологічні пам’ятки і війна

18 грудня в Донецькому обласному краєзнавчому музеї відбулася зустріч з Сергієм Теліженко, головою Луганського осередку Спілки археологів України. Сергій презентував посібник-пам’ятку з охорони культурних цінностей для військовослужбовців Збройних сил України «Археологічні пам’ятки і війна».

Поява на світ цієї брошури була продиктована необхідністю розповсюдження інформації серед військових про археологічні пам’ятки, які можуть знаходитися у зоні бойових дій та на лінії розмежування.

З 2014 року й до нині, під час російської окупації на Луганщині та Донеччині, археологами зафіксовано чимало пошкоджень та руйнацій археологічних пам’яток, частіше всього курганів. Сергій Теліженко у своїй презентації наводив приклади зі супутникових карт до війни та під час, де можна порівняти стан курганів.

Археологічні пам’ятки і війна - ДОКМ

Сергій наголошував на тому, що археологічні пам’ятки є державною власністю і їхнє знищення або пошкодження є порушенням другого протоколу Гаазької конвенції про захист культурних цінностей під час збройного конфлікту та закону України про охорону культурної спадщини.

У посібнику міститься інформація за якими ознаками можна виявити курган, що робити при випадковим виявлені поховання та артефактів, а також про подальші дії збереження, фіксування та передавання предметів з поховань або поселень. Сергій також пояснює, яке велике значення має збереження культурних цінностей під час військового конфлікту.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *