Про круглий стіл у Донецькому обласному краєзнавчому музеї

Волонтерський рух на Донеччині здобутки та перспективи

2 грудня 2021 року Донецький обласний краєзнавчий музей провів круглий стіл «Волонтерський рух на Донеччині: здобутки та перспективи», приурочений до Міжнародного дня волонтерів. До заходу долучились волонтери, які представляють різні аспекти волонтерського руху на Донеччині.

Так, отець Костянтин (обласний благочинний Донецької єпархії ПЦУ) висвітлив роль релігійних громад в організації як матеріальної, так і духовної підтримки тим, хто потребує цього. Особливо була підкреслена роль капеланів, відзначено багато аспектність діяльності релігійної організації «Еліос», було зроблено наголос і на тому, що навколо волонтерських проблем об’єднуються представники різних релігійних конфесій.

Волонтерський рух на Донеччині здобутки та перспективи - ДОКМ 2

Цікавий аспект волонтерської діяльності висвітлила Оксана Муравльова («Український розмовний клуб «Файно»). Вона поділилася досвідом, що члени їхньої організації прийшли до висновку щодо необхідності зміни акцентів у наданні волонтерської допомоги: люди потребують не тільки, а можливо, і не стільки, матеріальної допомоги (це декого розбещує), скільки психічного комфорту, відчуття душевного порозуміння, що надалі посприяє й вирішенню певних матеріальних проблем.

Волонтерський рух на Донеччині здобутки та перспективи - ДОКМ 3

Юлія Володченко, яка не вважає себе волонтеркою, оскільки представляє Краматорську IT-компанію «Кварт-софт», зупинилася на особливостях взаємодії організації, яка надає фінансову послугу, та її отримувачами (у тому числі й волонтерами). Пані Юлія озвучила надзвичайно важливий момент, що рішення про виділення/невиділення ґрунтується на двох моментах: 1 – наскільки потреби кредитора відповідають стратегічним цілям кредитодавця; 2 – яке суспільно-соціальне реноме має кредитор. Як бачиться, це доволі точно окреслені умови співробітництва між меценатськими та волонтерськими структурами.

Волонтерський рух на Донеччині здобутки та перспективи - ДОКМ 4

Алла Бадерна представляла «Клуб підприємців» (зокрема блок «Харчування») і доволі детально зупинилася на волонтерській підтримці медиків Краматорська, які знаходяться на передовій у боротьбі з пандемією.

Волонтерський рух на Донеччині здобутки та перспективи - ДОКМ 5

Усі учасники заходу подякували один одному за виявлену ними громадянську активність, за розуміння державної ваги діяльності, якій вони себе присвятили й висловили готовність надалі знаходити все можливе для досягнення стратегічної мети – відстоювання суверенності й незалежності України.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *