Донецький обласний краэзнавчий музей - Краматорськ

Донецький обласний краєзнавчий музей був створений у 1924 р. завдяки ініціаторам-ентузіастам, які мріяли про музей власного краю.

Він був одним із значущих науково-дослідних, культурно-освітніх, виставкових та видавничих центрів, не тільки нашого регіону, а й всієї України. Станом на 2014 рік фонди музею налічували близько 150 тис. одиниць зберігання. Експозиційні площі: більше 7 тис. кв.м.

Через бойові дії у Донецькій області та російську окупацію майже всі фонди ДОКМу, на даний час, втрачені для нашої держави.

На території підконтрольній Україні працюють три відділи музею: Меморіальний музей-садиба В. І. Немировича-Данченка та М. О. КорфаМузей С. Прокоф’єваВеликоанадольський музей лісу – на основі яких наприкінці серпня 2016 року було перереєстровано Донецький обласний краєзнавчий музей у м. Краматорськ.

Новий Донецький обласний краєзнавчий музей  – це своєрідна лабораторія пошуків ідентичностей притаманних регіону; критичного погляду на домінуючі уявлення; досліджень, що відбуваються не лише за лаштунками експонування, але й під час виставки, разом із публікою, за участю відвідувачів.

Наша мета – створення публічного майданчика для розвитку й актуалізації громадянського суспільства з огляду на регіональну специфіку. Як культурна установа, ми прагнемо розвивати критичне мислення, плюралізм думок та формувати демократичні наративи в контексті української державності.

Мета нового обласного музею – не просто репрезентувати якусь історичну схему завдяки певному предметному ряду, але водночас шукати спільну відповідь на запитання «хто і як ми є?».

Зараз Донецький обласний краєзнавчий музей знаходиться у м. Краматорськ за адресою вул Академічна, 84.

Розклад роботи музею:

  • вівторок- четвер: 08.00 – 17.00 (перерва з 12.00 до 12.45);
  • п’ятниця: 08.00 – 15.45 (перерва з 12.00 до 12.45);
  • субота: 08.00 – 16.30 (перерва з 12.00 до 12.45);
  • неділя, понеділок – вихідні.

Про актуальні теми наших досліджень та майбутніх проектів можна дізнатися тут.

Поділитися в соціальних мережах: