Про роботу Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції «Краєзнавчий рух на Донеччині»

Краєзнавчий рух на Донеччині

8 грудня 2022 року за підтримки Управління культури і туризму Донецької облдержадміністрації Донецьким обласним краєзнавчим музеєм у співпраці з Донецьким національним університетом імені Василя Стуса і Донецькою обласною організацією Національної спілки краєзнавців України була проведена Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Краєзнавчий рух на Донеччині».

Захід розпочався з вітального слова Юрія Коваля – в. о. генерального директора Донецького обласного краєзнавчого музею та Романа Литвиненка – доктора історичних наук, професора, професора кафедри всесвітньої історії та археології Донецького національного університету імені Василя Стуса. Пан Юрій та пан Роман побажали продуктивності конференції і акцентували на важливості проведення подібних заходів, незважаючи на складні умови. Далі учасники представляли слухачам свої доповіді, присвячені різним аспектам краєзнавчих досліджень.  

Краєзнавчий рух на Донеччині - ДОКМ 7

Так, Ігор Корнацький, завідуючий відділом обліку фондів Бахмутського краєзнавчого музею, заступник голови Донецької обласної організації Національної спілки краєзнавців України поділився досвідом реалізації музейного видавничого проєкту «Бахмутська старовина»; Сергій Алексєєв, кандидат історичних наук, доцент, завідувач відділу науково-освітньої та методичної роботи Донецького обласного краєзнавчого музею присвятив свою доповідь економічній інтеграції Донеччини у Європейський Союз.

Краєзнавчий рух на Донеччині - ДОКМ 5
Краєзнавчий рух на Донеччині - ДОКМ 13
Краєзнавчий рух на Донеччині - ДОКМ 6

Пролунали повідомлення й археологічного напрямку, зокрема щодо проблемних питань, пов’язаних з наслідками бойових дій для пам’яток археології, представлені Романом Литвиненком та Юрієм Ковалем.

Краєзнавчий рух на Донеччині - ДОКМ 3
Краєзнавчий рух на Донеччині - ДОКМ 8
Краєзнавчий рух на Донеччині - ДОКМ 9
Краєзнавчий рух на Донеччині - ДОКМ 3
Краєзнавчий рух на Донеччині - ДОКМ 4

Частина доповідей стосувалася російсько-української війни. Зазначену тему презентував Валерій Сиротенко, кандидат філологічних наук, доцент, заступник ген. директора з наукової роботи ДОКМ, а Оксана Муравська, завідувач відділу сучасної історії ДОКМ та Катерина Зеленська, старший науковий співробітник відділу науково-освітньої та методичної роботи ДОКМ розповіли про нюанси застосування методу усної історії для дослідження сучасних воєнних подій, поділившись досвідом роботи у цьому напрямку Донецького обласного краєзнавчого музею.

Краєзнавчий рух на Донеччині - ДОКМ 12
Краєзнавчий рух на Донеччині - ДОКМ 11
Краєзнавчий рух на Донеччині - ДОКМ 14
Краєзнавчий рух на Донеччині - ДОКМ 15
Краєзнавчий рух на Донеччині - ДОКМ 16

До участі у заході долучилися колеги з різних областей України. За матеріалами конференції буде створено електронну збірку статей, що буде доступна для перегляду усім бажаючим на сайті Донецького обласного краєзнавчого музею.

Краєзнавчий рух на Донеччині - ДОКМ 10

Нажаль, деякі учасники не змогли виступити з доповідями за технічних причин, але не дивлячись на проблеми з електрикою та перебої у інтернет-з’єднанні, конференція була плідною та цікавою. Організатори дякують спікерам та усім учасникам, що знайшли час приєднатись до заходу.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *