Проект “Phantom” набирає обертів

Експозиція «Phantom» створена в нереставрованій будівлі школи відкритої на честь Миколи Олександровича Корфа у 1895 році, на кошти земства, на території садиби Катерини Миколаївни (старшої доньки барона М.О.Корфа) та Володимира Івановича Немировичів-Данченків, які опікувались школою аж до 1917 року.

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка 17

Екскурсія починається з віслючка. За свідченнями старожилів, один з перших вчителів цієї школи, Євстафій Іларіонович Сидоров, тримав таку екзотичну тваринку при школі задля розваги і психологічного розвантаження учнів.

Проект Phantom

Перша локація експозиції «Phantom» представляє відеоролики які були надані на конкурс «Сучасний погляд у минуле» про діяльність М.О.Корфа в різних населених пунктах України. Переглядаючи їх Ви здійсните подорож у просторі і часі, яка поповнить ваше знання про Миколу Корфа та його педагогічну діяльність. Зробіть перший крок від «Phantom» до реальності, відповівши на питання з путівника по експозиції «Phantom»: «Хто такий Микола Олександрович Корф, та що він зробив для колишніх кріпаків південної та східної України, а саме для мешканців села Нескучне?»

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка 2

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка 3

Друга локація експозиції «Phantom Корфа» – розповідає про титанічну працю Миколи Корфа на освітянській ниві. У затемненій кімнаті, наче у темряві невігластва та неосвіченості кріпацької України середини 19 сторіччя, в проміні світла, постає Микола Олександрович Корф. На робочому столі, видатного педагога, немов застиг час. Відсунутий порожній стілець, начебто, господар на хвильку відійшов до книжної шафи. Портрет улюбленої дружини Марії та доньок: старшої – Катерини та молодшої Марії. Саме для них Микола Корф починав писати книгу для читання «Наш друг», яка згодом стала дуже популярною та перевидавалась 19 разів: вперше вона була надрукована у 1871, востаннє – у1908 році. А ось – сучасна репліка книги «Наш друг», відкрита на сторінці зі статтею «Школа». Енциклопедії, рукописи, ручка, чорнильниця, палаюча свічка, яка відкидає чудернацькі тіні на протилежну стіну. На ній висить ескіз художника А.С.Василенка, на якому зображено напівзруйнована церква у помісті Андріївка-Клевцове (зараз с.Іскра), де вінчалися Микола Корф та Марія Клевцова. Поряд книги та застиглий годинник. Час зупинився…

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка 4

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка 5

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка 6

Третя локація «Клас-«Phantom» – на стіні, як і належить, висить портрет Миколи Корфа, саме так було у кожному класі усіх шкіл двох величезних губерній у кінці 19- початку 20 сторіччя. Вчитель проводить урок, діти сидять за партами. Але перша парта (зроблена за кресленнями Корфа) чекає своїх учнів. На ній все шкільне приладдя: аспідна дошка, папір, пір’я, чорнильниці. І найголовніше – Євангеліе, саме таке Микола Корф дарував учням, які відмінно закінчили навчальний курс. Питання для роздуму: Чи не втратили своєї актуальності слова, які Микола Корф сказав понад 150 років тому: «Навчання повинно проходити словом в душу, а не лінійкою по спині», «Тільки освічена людина може бути по-справжньому вільна»?

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка 7

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка 8

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка 9

Четверта локація – це інформаційний кіоск в якому представлено матеріал, який вдалось зібрати краєзнавцям, працівникам музею та учням Старомайорської і Нескучненської шкіл за дуже короткий час. Інформацію продовжують збирати. Тому уважно подивіться, чи можете саме ви надати інформацію, яка значно збагатить наші знання про життя та діяльність М.О.Корфа та відкритих ним шкіл.

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка 10

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка 11

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка 12

П’ята локація – це дерево, яке своїм корінням сягає сивої давнини, другої половини ХІХ сторіччя, коли Микола Корф відкрив першу школу, а гілками тягнеться у високе безмежне майбутнє наших дітей, онуків, правнуків… Де саме ти на цьому дереві життя? Якщо Ви, шановний відвідувач, після перегляду нашої експозиції, відчули свою причетність до збереження справи всього життя М.О.Корфа і у Вас з’явилося бажання допомогти нам, то наша мета досягнена!

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка 13

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка 14

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка 15

Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка 16

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *