С.С. Прокоф’єв – 130 років

С. Прокоф’єв

У 2021 р. світова спільнота відзначатиме ювілейну дату  –  130-річницю з дня народження Сергія Прокоф’єва.

Музей Сергія Прокоф’єва у с.Сонцівка, місці, де народився і провів своє дитинство великий композитор, долучається до святкувань, та розпочинає кілька спецпроектів з метою популяризації спадщини великого композитора.

Територія дитинства

Одним з напрямків дослідницької роботи музею стало дитинство композитора, яке він так яскраве описував у своїх спогадах. Часткова матеріалізація світу дитинства Сергійка Прокоф’єва знайшла відображення у невеличкому проекті 19/XIX,в якому були зібрані ігри часів дитинства композитора і  сучасні діти мали можливість (і зараз мають) пограти в ці ігри. Також, продовжуючи тему дитинства, у музеї була створена нова локація «Дитяча кімната Сергійка Прокоф’єва». В ній, з одного боку, розташувалися атрибути дитинства, як то ходулі, набір для крокету, дитяча залізна дорога, гра « Морський бій » та багато іншого, а з другого боку, тут знайшлося місце і для відображення дослідницької діяльності маленького хлопчика, наприклад камера-обскура та зразки гербарію. Зазначимо, що це – інтерактивна кімната, в якій кожен бажаючий може долучитися до світу дитинства.

Музей С.Прокоф'єва

Зазначимо, що з метою розширення цього проекту музей радо прийме в дарунок іграшки та предмети дитячого побуту кінця ХІХ – початку ХХст.

Музична географія

Вивчення «Щоденника» Сергія Прокоф’єва призвело до появи ще одного проекту «Музична географія». За своє життя композитор дуже багато подорожував. Він побував практично на всіх заселених континентах (крім Австралії). Таким чином, вивчаючи життєвий шлях С.Прокоф’єва ми зможемо «подорожувати» разом з ним, побачити світ, як то кажуть, «його очима». Ці знання зроблять і власну подорож до якої небудь з «прокоф’євських» країн більш цікавою. Зараз, наприклад, готові паризькі адреса Прокоф’єва і відвідувачі Парижу зможуть пройтися ними.

С. Прокоф'єв - меморіальна дошка

Музичний календар

А відлік часу до 130-річниці з дня народження Сергія Прокоф’єва ми вже відраховуємо за допомогою «Музичного календарю», кожен місяць якого присвячено музичному твору композитора, який або було завершено, або вперше виконано на публіці в цей місяць.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *