Співробітники ДОКМ долучились до участі в науково-практичній онлайн-конференції «Схід України: історія розвитку, сьогодення. Переосмислення та відновлення»

Схід України - історія розвитку, сьогодення. Переосмислення та відновлення

21 липня співробітники Донецького обласного краєзнавчого музею долучились до участі в науково-практичній онлайн-конференції «Схід України: історія розвитку, сьогодення. Переосмислення та відновлення», організованій Українським державним інститутом культурної спадщини. До заходу залучені фахівці-історики, археологи, культурологи, спеціалісти з вивчення нематеріальної культурної спадщини.

Схід України - історія розвитку, сьогодення. Переосмислення та відновлення - ДОКМ 2

Обговорювалися теми щодо переосмислення історії заснування та розвитку території східної України, їх етнографічної, історичної, археологічної, архітектурної цінності, впливу росії на ці території у роки незалежності України тощо.

Схід України - історія розвитку, сьогодення. Переосмислення та відновлення - ДОКМ 3

В. о. генерального директора Юрій Коваль виступив із доповіддю «Територія сучасної Донеччини в контексті свідчень про найдавніше заселення Східної Європи».

Схід України - історія розвитку, сьогодення. Переосмислення та відновлення - ДОКМ 4

Пан Юрій розповів про евакуацію Донецького обласного краєзнавчого музею із міста Донецьк, перереєстрацію закладу на підконтрольній Україні території у місті Краматорськ у 2016 році, відновлення повноцінної роботи, а також про потужний евристичний потенціал території Донеччини щодо виявлення нових пам’яток археології, які здатні змінити традиційні уявлення про найдавніші історичні процеси, що відбувались на території сходу України, і їх значення в контексті загальноєвропейської первісної історії.

Дякуємо організаторам за цікавий та актуальний захід!