Співробітники ДОКМ здійснили вилазку за цінним експонатом

Холодильник Дніпро

Навіщо музею холодильник? А що, якщо ми скажемо, що це – цінний експонат, який буде родзинкою нашої майбутньої виставки “Ген непокори: хроніки українського спротиву на Донеччині від першої половини ХХ століття до 1991 року”?

Холодильник, який ви бачите на світлинах, був виготовлений на Донецькому холодильному заводі. Він буде використовуватися у нашій експозиції у вигляді інтерактивної інсталяції, але як саме – поки що розкривати цей секрет не будемо.

Холодильник Дніпро

Як ми знайшли цей старий холодильник? Це була величезна пригода! Задум був у тому, щоб на виставці був представлений холодильник “Донбасс”. Музейники почали шукати такі екземпляри, знаходили, домовлялися, але в останній момент усе зривалося – власники холодильників вирішували здати їх на металобрухт, аніж віддати до музею (хоч і ми не за “спасибі” забирали), або ще щось подібне ставалося.

Експедиція ДОКМ

Нам допомогла мешканка Краматорська Вікторія. Щоправда, її холодильник називається не “Донбасс”, а “Днепр” – але він також був виготовлений на Донецькому холодильному заводі і за формою вони абсолютно схожі. Тому зрештою ми зупинилися на цьому варіанті.

ДОКМ - експедиція

“Щоб забрати наш холодильник, потрібно було їхати на Василівську Пустош. Думали, що це буде проста прогулянка, а вийшла справжня експедиція!”, – розповідає учений секретар ДОКМ, куратор виставки “Ген непокори” Дмитро Білько.

Експедиція ДОКМ 2

Василівська Пустош – маленьке село на самій околиці Краматорська. На березі мальовничого озера стоїть хатка, в якій і був наш холодильник! Машиною туди не заїдеш – потрібно було нести наш експонат вручну через залізний міст, а вже потім вантажити до автомобіля.

Експедиція ДОКМ 3

Наш холодильник вже у музеї, а ми продовжуємо активно готувати виставку “Ген непокори”. Експозиція відкриється наприкінці жовтня за підтримки Українського культурного фонду. З нетерпінням чекаємо на цей момент!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *