Співробітниця ДОКМ прийняла участь у воркшопі «Повсякденна спадщина» у м. Люблін

Воркшоп Повсякденна спадщина у м. Люблін (2024)

Завідувачка науково-методичного відділу охорони пам’яток археології, історії та культури нашого музею Ольга Циба прийняла участь у воркшопі «Повсякденна спадщина», який проходив у м. Люблін на базі осередку Brama Grodzka (Grodzka Gate).

За три дні насиченої програми учасники ознайомилися з основними складовими повсякденної спадщини – це об’єкти, місця, історії, які вбудовані у звичайне життя, це і тісний зв’язок з конкретними місцями у людей, також невід’ємною частиною повсякденної спадщини є й нематеріальна спадщина, наприклад, звичаї, спів, особливості місцевої кухні тощо.

Воркшоп Повсякденна спадщина у м. Люблін (2024) - ДОКМ 2
Воркшоп Повсякденна спадщина у м. Люблін (2024) - ДОКМ 3
Воркшоп Повсякденна спадщина у м. Люблін (2024) - ДОКМ 4
Воркшоп Повсякденна спадщина у м. Люблін (2024) - ДОКМ 5

Співробітниками «Brama Grodzka – Teatr NN» була проведена екскурсія з розповіддю про роботу зі спадщиною на основі місця. Учасники воркшопу з України виступили з презентаціями про діяльність своїх установ.

Особливо цікаві були доповіді колег з Австралії, Шотландії, Норвегії, Польщі та України з архівної роботи, про методичні інструменти з усної історії тощо.

Воркшоп Повсякденна спадщина у м. Люблін (2024) - ДОКМ 6
Воркшоп Повсякденна спадщина у м. Люблін (2024) - ДОКМ 7
Воркшоп Повсякденна спадщина у м. Люблін (2024) - ДОКМ 8
Воркшоп Повсякденна спадщина у м. Люблін (2024) - ДОКМ 9

Організатори воркшопу – University of Stirling (Шотландія) та Norsk institutt for kulturminneforskning (Норвегія).

Українські партнери: Музейний кризовий центр/Museum Crisis Center та Центр міської історії / Center for Urban History.