У ДОКМ відбудеться виставка “Ген непокори”

У жовтні 2020 року у Донецькому обласному краєзнавчому музеї відбудеться виставка “Ген непокори: хроніки українського спротиву на Донеччині від першої половини ХХ століття до 1991 року”.

На цій виставці будуть представлені сотні унікальних експонатів, які розповідатимуть про події та людей, пов’язаних із спротивом тоталітарним режимам у нашому регіоні – як радянському, так і нацистському.

Основною темою виставки “Ген непокори” є люди, що протидіяли цим режимам. Водночас за головну рамку взятий спротив саме українців, бо існує упередження, породжене радянською та російською пропагандою, що Донбас – виключно територія так званого “русского мира” або принаймні “інтернаціональний терен”, позбавлений будь-якого національного напруження. З наявних джерел і зібраних нашими музейниками матеріалів видно, що це не відповідає дійсності. Про це ми і розкажемо під час виставки.

“Ген непокори” відбуватиметься за фінансової підтримки Українського культурного фонду.

Ми розповідатимемо про підготовку до відкриття виставки та експонати, які будуть на ній представлені – слідкуйте за оновленнями у соцмережах (Facebook, Instagram) за тегом #ген_непокори_докм.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *