У Донецькому обласному краєзнавчому музеї відбулась лекція до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

Трагедія Голокосту як урок для людства

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. В Україні вшановують жертв трагедії з 2012 року.

Генеральна асамблея ООН 1 листопада 2005 року прийняла Резолюцію № 60/7, у якій зазначається: «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…».

Трагедія Голокосту як урок для людства - ДОКМ 2
Трагедія Голокосту як урок для людства - ДОКМ 3

Аби вшанувати жертв Голокосту, у Донецькому обласному краєзнавчому музеї відбулась лекція «Трагедія Голокосту як урок для людства». З доповіддю виступила кандидат історичних наук, доцент кафедри філософії і соціально-політичних наук Донбаської державної машинобудівної академії Юлія Леонідівна Яковенко. Пані Юлія розповіла гостям заходу про передумови Голокосту, про політику нацистської влади щодо знищення єврейського народу, ідеологію лідера Німеччини – Адольфі Гітлера, про умови життя євреїв у концтаборах.

Трагедія Голокосту як урок для людства - ДОКМ 4
Трагедія Голокосту як урок для людства - ДОКМ 5

Лекторка наголосила на гаслі «Німеччина без євреїв», яке згодом змінилося на «Європа без євреїв». Трансформація гасла пов’язана з тим, що німці хотіли перекласти відповідальність за Голокост на всю Європу. Юлія Леонідівна також розповіла про тих, кого було покарано за злочини. Гостей ознайомили з історіями людей, яким вдалося вижити. Особлива увага була приділена історії Ханни Арендт та її книзі «Айхман в Єрусалимі. Розповідь про банальність зла», яка фактично поклала початок дискусіям серед дослідників про Голокост.

Щиро дякуємо пані Юлії за доповідь та відвідувачам за увагу до заходу.

Запрошуємо на наступні заходи Донецького обласного краєзнавчого музею за адресою: м. Краматорськ, вул. Академічна, 84.