У Донецькому обласному краєзнавчому музеї відбувся відеолекторій до Дня пам’яті жертв голодоморів

Відеолекторій до Дня пам’яті жертв голодоморів

25 листопада 2021 року Донецький обласний краєзнавчий музей провів відеолекторій, присвячений вшануванню памʼяті жертв Голодомору 1932-1933 років.

Відеолекторій до Дня пам’яті жертв голодоморів - ДОКМ 7

На початку заходу зі своєю доповіддю виступив заступник генерального директора ДОКМ з наукової роботи Валерій Павлович Сиротенко, який зупинився на причинах, чому комуністично-тоталітарна влада вдалася до жахливого терору проти власного народу, піддавши тільки на території України до жахливої смерті близько 10 міл. чоловік.

Відеолекторій до Дня пам’яті жертв голодоморів - ДОКМ 4

У своєму виступі доповідач спирався на дані, наведені в книгах «Голодомор 1932-1933 років в Україні: документи і матеріали. – К. : Вид дім «Києво-Могилянська академія», 2007; Блєднов С.Ф. Голодомор в Донбасі (1932-1933 рр.): Авторський роздум, свідчення, документи. – Донецьк : Донбас, 2008», а також прокоментував окремі фрагменти з повісті А. Дімарова «Тридцяті…».

Відеолекторій до Дня пам’яті жертв голодоморів - ДОКМ 6

Також свої доповіді представили:

  • Наталія Вікторівна Кузьменко (завідувачка відділу новітньої історії Полтавського обласного краєзнавчого музею): зупинилася, зокрема, на поширеному радянському міфові, що радянська влада була бездоганною, але на конкретних місцях перебували небажані особи, що й обумовлювало застосування загального терору;
  • Катерина Сергіївна  Мамонтова (молодший науковий співробітник Харківського історичного музею ім. М.Ф. Сумцова): наголосила на тому, що завдання музею доносити до відвідувачів/глядачів/слухачів об’єктивну інформацію, а не маскувати її;
  • працівники донецьких музеїв: Михайло Юрійович Топило (науковий співробітник Бахмутського краєзнавчого музею), Ангеліна Вікторівна  Рожкова (директорка Покровського історичного музею), Аліна Олексіївна Крайня (науковий співробітник Костянтинівського), які у своїх повідомленнях навели факти про яву голодомору на території Донеччини.
Відеолекторій до Дня пам’яті жертв голодоморів - ДОКМ 2
Відеолекторій до Дня пам’яті жертв голодоморів - ДОКМ 5
Відеолекторій до Дня пам’яті жертв голодоморів - ДОКМ 8
Відеолекторій до Дня пам’яті жертв голодоморів - ДОКМ

Наприкінці заходу відбулось читання вірша Н. Погрібняк у виконанні заслуженого артиста України Андрія Анатолійовича Луценка (Маріупольський драматичний театр), в якому лейтмотивом лунали рядки: «Пам’ятаючи мертвих сьогодні, ми рятуєм майбутнє живих…».

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *