Відкриття виставки «Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір» – фотозвіт

Нью-Йорк – Іловайськ - Вибір - ДОКМ

3 липня у Донецькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір», присвячена життєвому шляху Маркіяна Паславського – американця українського походження, бійця добровольчого батальйону «Донбас», який загинув в Іловайську 19 серпня 2014 року.

З вітальним словом виступили голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, заступник командувача Об’єднаних сил, генерал-майор Віктор Ганущак, екс-боєць батальйону «Донбас», голова правління військово-патріотичного об’єднання учасників АТО «Справедливість» Андрій Поляков, генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло.

Нью-Йорк – Іловайськ - Вибір 1
Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір 2
Нью-Йорк – Іловайськ - Вибір 3
Нью-Йорк – Іловайськ - Вибір 4

Після промов куратор виставки, провідний науковий співробітник Музею української діаспори, учасник російсько-української війни Назар Розлуцький провів для гостей заходу авторську екскурсію. Пан Назар зазначив: «Це виставка не лише про Марка Паславського, а й про весь український добровольчий рух. Це історія про крутих хлопців, які дали перцю російським окупантам».

Нью-Йорк – Іловайськ - Вибір 5
Нью-Йорк – Іловайськ - Вибір 10
Нью-Йорк – Іловайськ - Вибір 6
Нью-Йорк – Іловайськ - Вибір 7
Нью-Йорк – Іловайськ - Вибір 8
Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір 9
Нью-Йорк – Іловайськ - Вибір 12
Нью-Йорк – Іловайськ - Вибір 13
Нью-Йорк – Іловайськ - Вибір 14

Над створенням виставки «Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір» працювали Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності, Музей української діаспори разом з родиною Паславських. Експозицію складають особисті речі Маркіяна Паславського, які розповідають про різні періоди його життя – дитинство, юність, навчання в американський військовій академії «Вест-Пойнт» та ін.

Також на виставці представлені світлини, які демонструють участь Маркіяна в революційних подіях на Майдані в Києві і в російсько-українській війні.

Виставка триватиме у Донецькому обласному краєзнавчому музеї до 7 серпня 2021 року.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *