Віртуальна подорож до Меморіального музею-садиби В.І. Немировича-Данченка та М.О. Корфа

Музей Немировича-Данченка та Корфа - ДОКМ

Меморіальний музей-садиба В.І.Немировича-Данченка та М.О.Корфа – осередок поєднання культури і освіти. Микола Олександрович Корф був педагогом, просвітником, громадським діячем, а Володимир Іванович Немирович-Данченко – режисером, драматургом, театральним діячем, тож присвячений цим двом видатним особистостям музей можна сміливо називати театрально-педагогічним.

Музей є відділом Донецького обласного краєзнавчого музею, і розташований у с. Нескучне Великоновосілківського району Донецької області. Знаходиться у садибі Миколи Корфа, де він жив протягом 1856-1872 рр. і 1880-1883 рр.

Микола Корф належав до знатного роду баронів Корфів з Вестфалії, що в Західній Німеччині. Як педагог він відстоював право українських дітей на навчання рідною мовою. Після смерті Миколи Олександровича садиба перейшла його старшій дочці Катерині, яка вийшла заміж за Володимира Немировича-Данченка. Такі сімейні стосунки пов’язують діячів, на честь яких у 1992 році було відкрито меморіальний музей.

Будинок, у якому розташовується музей, має статус пам’ятника історії і культури з 1969 року, а з 1992 року він занесений до державного реєстру національного культурного надбання України.

Експозиція музею розміщена в шести залах і розповідає про життя і діяльність як барона М. О. Корфа, так і його зятя В. І. Немировича-Данченка. На відвідувачів чекають такі зали:

• «Життя та творчість М.О.Корфа» (представлено багатодо кументів Миколи Олександровича, книг про педагогіку і навчання в школі загалом);
  • «Кімната Катерини Миколаївни» (зберігаються особистіречі Катерини, речі родин Корфа і Немировича-Данченка);
  • «Театральна» (експонуються костюми з першої МХАТівської вистави «Цар Федір», інші костюми МХАТу з різних вистав, фотоматеріали тих років);
  • «Кабінет В.І.Немировича-Данченка» (кабінет відтворено до найдрібніших деталей завдяки численним фотографіям);
  • «Кімната Михайла» (Михайла – сина Володимира Івановича і Катерини Миколаївни);
  • «Вітальня» (зала, де господарі приймали гостей, частина простору присвячена театру і Немировичу-Данченку, а частина – людям, які працювали з Корфом, педагогам).

У музеї є ще два зала: один – для виставок, другий – для проведеннямайстер-класів та інших занять з дітьми.

Особливо цінні експонати музею – особисті речі В.І.Немировича-Данченка, його дружини Катерини та їх сина Михайла, оригінальні меблі, реліквії МХАТу (друковані видання, фото, костюми, театральні реквізити, речі, пов’язані з творчістю видатних майстрів МХАТу).

Відвідати Меморіальний музей-садибу В.І.Немировича-Данченка та М.О.Корфа можна віртуально. Подорожуйте разом з нами – переходьте за посиланням нижче:

3D-тур

3D-тур створено за власнi кошти студією «Travelbox VR» з метою популяризації туризму в Донецькій області. Сторінка автора у ФБ: https://www.facebook.com/serhei.orlik/

Адреса Меморіального музею-садиби В.І.Немировича-Данченка та М.О.Корфа: вулиця В. І. Немировича-Данченка, 46, село Нескучне, Великоновосілківський район, Донецька область. Телефони: (06243)9-00-33; (095)543-75-93.