Володимир Кайда: Друга світова у долі однієї людини

Сьогодні, 8 травня відзначається День пам’яті жертв Другої світової війни та примирення між країнами-учасниками Другої світової війни. На честь цього свята згадуємо ветерана війни Володимира Кайду.

Володимир Кайда

Володимир Микитович Кайда (1920–1984) – постать доволі відома на Донеччині. Робітник із Краматорська, який пройшов війну як моряк та морський піхотинець. Брав участь у захисті Києва, Одеси, Севастополя, Керчі, Новоросійська. Бився за Малу землю. Мав більше десятка поранень. Став символом слави моряків-чорноморців, про якого ходили легенди, що він вбивав кулаком. Втім доля цієї людини показує, що історія тієї війни була значно складнішою за пропагандистські шаблони.

Починаючи від 1944 року, в біографії Кайди є сторінки, пов’язані з участю у північних морських конвоях разом з американськими та британськими моряками. Це була їхня спільна війна, де вони разом билися й ризикували життям, отримували поранення й гинули. До речі, повідомлення про перемогу над спільним ворогом Володимир Кайда зустрів на Нью-йоркській військово-морській базі.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *