Володимир Сосюра (1898-1965 рр.) – “Літературна Донеччина”

Володимир Сосюра

Донецький обласний краєзнавчий музей розпочинає цикл публікацій, присвячених життю й творчості класиків та сучасників української літератури, які протягом свого життя та громадської діяльності за допомогою потужного народного слова невпинно висловлювали безмежну любов до України та рідної Донеччини.

Рідний край, рідна земля, батьківщина… Або так: Донеччина, Донбас, Україна… Які це прості й разом із тим прекрасні і вже майже святі слова. Для кожного з нас рідний край починаться не лише з вільнодумних та нескоренних земляків, донецьких степів та вугільних териконів, «пухнастих» тополь та пахучих акацій, а також і з прадавніх традицій, обрядів, культури, дзвінкого народного співу та тонкого поетичного слова.

Володимир Сосюра (1898-1965, м. Дебальцеве Донецької обл.) – один із тих митців, наскрізним мотивом творчого доробку якого є формування людяності, висловлення почуття щирої любові до Батьківщини, гордості за свою державу та рідний шахтарський край, у якому він народився та за долю якого вболівав протягом усього життя.

Надзвичайно прониклива й талановита поезія В. Сосюри як ніколи є актуальною сьогодні, у наш такий складний і непередбачуваний час. Адже дуже важливо зберегти мову, пісню, націю, – все те, що називаємо українськістю. Наче крізь десятиріччя поет у своєму творчому поетичному доробку закликає кожного з нас докласти всіх надможливих зусиль, щоб Донецький край, наша держава відроджувалися й процвітали. А для цього треба невтомно працювати, зберігати духовність, не розтрачувати духовних цінностей, що в нас є.

Один із найяскравіших віршів митця вважається відомий багатьом поколінням українців вірш “Любіть Україну”, який має певну історію створення та актуальний наратив сьогодення.

Отже, пропонуємо насолодитися прочитанням поезії Володимира Сосюри “Любіть Україну”, зануритися в прекрасні поетичні письменницькі рядки –своєрідну поетичну авторську сповідь – та отримати духово-патріотичну наснагу.

Любімо Донеччину! Любімо Україну!

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *