Євген Черкез (м. Маріуполь)

Євген Черкез

27-річний «Азовець» Євген Черкез загинув 24 березня 2022 року у рідному Маріуполі. Євген відходив з позиції останнім, щоб прикрити побратимів. Тоді хлопець й отримав смертельне поранення.

Євген народився і виріс у Маріуполі. З дитинства мріяв бути військовим або поліцейським. Мав дві вищі освіти. Закінчив Приазовський державний технічний університет за спеціальністю «металургія» та здобув фах моториста в Азовському морському інституті. У вільний час хлопець любив тренуватися на велосипеді BMX, займався спортом, бігав марафони.

У 2018-му вступив до полку «Азов». Свій вчинок Євген пояснював просто: «Хочу захищати Україну». В «Азові» обійняв посаду стрільця-гранатометника. Мав позивний Жекан.

«Женя був дуже розумним, веселим завжди, життєрадісним. Загинув під час виконання бойового завдання… Коли вирішив йти служити, я його відмовляв, але це його вибір. Він хотів захищати Батьківщину», – розповів товариш Євгена.

Побратими пригадують Євгена як дуже добру та веселу людину. Був справжнім, розумним та життєрадісним. Любив свою професію та свою справу.

«Коли в 2018 пішов в полк «Азов», я, як мама, його відмовляла, звісно. А він сказав: «Я так вирішив, підтримай мене». Женя наполягав: «Я українець і хочу захищати Україну». Якщо щось бажав, то того добивався. Він був такою людиною, яку любили всі. Свою військову професію знав добре. У бою був сміливий як тигр, так казали побратими. Бажав ще навчатися по військовій справі, бо це йому подобалось. Він найкращий син, найкращий внук, найкращий брат, найкращий друг. Справжній Герой!», – розповіла мама захисника Ольга Черкез.

Прощалися з Євгеном Черкезом у Києві у день його народження. 28 липня захиснику мало виповнитися 28 років. Сержант Черкез посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. У Героя залишилася мама.

Будь ласка, відкладіть на хвилину свої справи та віддайте належну шану загиблим.

Пам’ятаймо!

Джерело: платформа пам’яті Меморіал

Меморіал героїв

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *