Захід для українських дітей в Німеччині від співробітника ДОКМ до Всесвітнього дня поезії

Захід ДОКМ до Всесвітнього дня поезії

З нагоди Всесвітнього дня поезії, який щороку відзначається 21 березня, заступник генерального директора з наукової роботи Донецького обласного краєзнавчого музею Валерій Сиротенко зустрівся з українськими дітьми, що навчаються в одній зі шкіл Вагхойзеля в Німеччині (клас пані Олени Тінтінгер).

Відбулася бесіда на тему «Сучасні українські поети дітям». По ходу бесіди було порушено ряд моментів:

  • що таке поезія, у чому її привабливість для читача («поезія – це завжди неповторність» (с) Ліна Костенко);
  • «Веселка» та «А-ба-ба-га-ла-ма-га» – найпопулярніші видавництва творів для дітей в Україні (яка мета створення, напрямки видавничої діяльності, демонстрація окремих книжкових видань);
  • премія імені Лесі Українки – почесна щорічна нагорода для українських письменників за кращі твори для дітей (продемонстровано портрети деяких із лауреатів Наталя Забіла, Іван Багмут, Оксана Іваненко, Всеволод Нестайко, Лариса Ницой – відзначена премією за 2022 рік);
  • прозвучали гумористичні вірші Анатолія Костецького («Краватка для жирафа»), Грицька Бойка («Швидко відповів»), Ганни Чубач («Черепаха-аха-аха»), Юрія Доценка («Поважний гарбуз»).

Зустріч завершилася читанням «ігрових віршів» (акровірші, шаради), що внесло особливе емоційне пожвавлення в дитячу аудиторію, посилило в дітей інтерес до самостійного читання поетичних творів.

А дехто з дітей виявив бажання самому писати вірші. І це стане предметом наступної зустрічі, яка пройде у форматі майстер-класу «Учимося писати вірші».

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *