Запрошуємо долучитися до круглого столу «М.О.Корф сьогодні»

5 лютого 2018 року у Меморіальному музеї-садибі В.І.Немировича-Данченка та М.О. Корфа (вул. Немировича-Данченка, б. 46) відбудеться круглий стіл «М.О.Корф сьогодні»  та нагородження переможців конкурсу відеороликів «Сучасний погляд у минуле».

Круглий стіл «М.О.Корф сьогодні»

«Phantom» –  таємнича назва проекту, який реалізується, у селі Нескучне, що на Донеччині у рамках проекту «Музей відкрито на ремонт частина 4» за фінансової підтримки проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Меморіальний музей-садиба В.І.Немировича-Данченка та М.О. Корфа, втілюючи проект у життя, запланував  декілька заходів, учасником яких може стани кожен, хто цінує історичні надбання та не байдужий до історії рідного краю та України.

Головною ідеєю проекту є створення фантомного «життя» в нереконструйованій частині будівлі, побудування експозиції, що «оживляла» би школу часів Корфа, даючи можливість відвідувачам проаналізувати та оцінити вплив праці М.О. Корфа на їх сьогоденне життя, відчути себе частиною цієї історії, підштовхнувши до формування їх активної життєвої позиції, патріотизму та самоіндифікації шляхом згуртування і  об’єднання громад населених пунктів де працював Корф (Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської областей) навколо постаті, ліберальних та педагогічних ідей М.О.Корфа.

Він вбачав свій патріотичний обов’язок саме в поширенні знань серед народу, тому головною справою життя барона Корфа стала освітянська діяльність. «Тільки освічена людина може бути по справжньому вільна» – казав Микола Олександрович у роки визволення українського народу від кріпацтва. Лише за п’ять років (з 1867 по 1872 рік) він  відкрив близько 100  шкіл, особисто інспектував їх, навчав учителів, проводив зразкові уроки, був ініціатором проведення з’їздів-курсів для вчителів, організовував бібліотеки при школах, виступав за навчання дітей їх рідною мовою.

Після його смерті на території його садиби, в знак увіковічення пам’яті, була відкрита перша школа його імені. З моменту відкриття, у 1895 році, до сьогодні, будівля школи зазнала багато перетворень… Останні десятки років частина будівлі занепадала, перетворюючись на привид, як і сама постать М.О.Корфа в історії України та педагогіки.

Запрошуємо долучитись до втілення проекту «Phantom»  разом з працівниками музею і взяти участь у заходах вшанування пам’яті М.О.Корфа, присвячених його 185 річчю. Реєстрація за посиланням.

Запитання надсилайте на e-mail: muzndk@gmail.com або  https://www.facebook.com/mussadnd/ чи за адресою:  Меморіальний музей-садиба В.І.Немировича-Данченка та М.О. Корфа, філія Донецького обласного краєзнавчого музею, вул. Немировича-Данченка буд.46, с. Нескучне Великоновосілківський р-н. Донецька область.

Довідки за телефоном: (098)2217859, (066)1623136.

Положення про “круглий стіл” дивіться тут. У рамках “круглого столу” відбудеться нагородження переможців конкурсу відеороликів “Сучасний погляд у минуле”.

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *