Запис брифінгу “Відкритий музей: підсумки 2018”

На початку 2018 року Донецький обласний краєзнавчий музей (ДОКМ) вже презентував результати своєї діяльності широкому загалу. Цьогоріч  закріплюэмо цю практику. На цьому заході презентували предмети археології, що були знайдені минулого року, а також обговорюватимемо здобутки музею та проблеми, що постали перед музейниками торік. Насамкінець оприлюднюэмо плани на рік прийдешній та відповімо на запитання публіки.

ДОКМ

Спікери:

  • Катерина Філонова – В.о. генерального директора Донецький обласний краєзнавчий музей;
  • Віталій Циміданов – начальник сектора охорони пам’яток археології, історії та культури;
  • Юрій Коваль – старший науковий співробітник.

На цьому заході було презентовано понад 30 предметів археології, що були знайдені минулого року, а також обговорювалися здобутки музею та проблеми, що постали перед співробітниками ДОКМ. Говорилося також про плани на рік 2019-й.

Археологічні предмети

Упродовж минулого року музей не лише намагався втриматися на плаву, але й дещо закріпив здобутки, які були зроблені перед тим за каденції Світлани Глушко. У нас є три філії, які ведуть активну роботу (Великоанадольський музей лісу, Меморіальний музей-садиба Вол. І. Немировича-Данченка та Музей С.С. Прокоф’єва). Всі вони по своєму унікальні та дедалі більше відіграють роль справжніх культурних центрів у своїх громадах. Сподіваємося, що невдовзі вони будуть ще й центрами туристичного розвитку області. Серед недавніх здобутків слід відзначити, що дві із трьох філій стали переможцями конкурсу на отримання мінігрантів від Українського кризового медіа-центру у проекті «Музей відкрито на ремонт».

Одним із напрямків роботи, який досить успішно розвивається, – є видавнича діяльність. Якщо торік ми презентували у Антикризисному медиа-центрі перший випуск видання «Донеччина: природа, люди, культура» (влітку цього року це видання отримало нагороду на 5-му музейному фестивалі, що проводився у Дніпропетровському національному історичному музеї ім. Яворницького), то цьогоріч любителів історії краю очікує кілька нових видань, серед яких буде новий випуск щойно згаданого видання, а також каталог-довідник «Героям слава!» та збірка статей, присвячена українській революції 1917–1921 рр. на Донеччині. Можливо, ви побачите також фотоальбом про кургани Донеччини та інші видання.

Крім цього, восени музей готує наукову конференцію, присвячену пам’яті Анатолія Шамрая та конференції й семінари у філіях. А наші археологи планують відкрити керамологічну майстерню з вивчення та відновлення стародавніх гончарних технологій та збираються розкрити таємниці виготовлення кремнієвих знарядь кам’яної доби. Провідним напрямком діяльності музею зараз є археологія. Останнім часом наші археологи провели величезну роботу щодо зібрання й поповнення колекції, а також щодо інвентаризації пам’яток археології області.

Предмети археології

Археологічні знахідки

Всі ці напрямки планується розвивати та впроваджувати у музеї з отриманням відповідного приміщення та відкриттям стаціонарної експозиції. Переговори щодо оренди одного з приміщення у Краматорську зараз ведуться, сподіваємося, що вони закінчаться успішно.

Стародавні знахідки

Стародавны глечики

Стародавны посудини

Поділитися в соціальних мережах:

Вам також має сподобатись...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *